Witaj na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

100 rocznica Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2018r. obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.  W naszej szkole obchody tego święta zaczęły się już 10 października.  Klasy IV, V, VIII oraz gimnazjaliści mieli za zadanie przygotować plakat oraz kartkę lub zakładkę na temat wylosowanego bohatera związanego z odzyskaniem niepodległości. Na korytarzach szkoły pojawiły się informacje o takich postaciach jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Paderewski, Wojciech Korfanty czy  Ignacy Daszyński. Uczniowie wykonali również gabloty okolicznościowe w swoich klasopracowniach. Najmłodsi wzięli udział w konkursie plastycznym dotyczącym polskich symboli narodowych. 28  października odbyło się spotkanie z autorem książki dla dzieci o Józefie Piłsudskim, a 5 listopada miał miejsce konkurs sprawdzający znajomość tekstu hymnu Polski.

9 listopada społeczność uczniowska, rodzice, zaproszeni goście oraz nauczyciele   i pracownicy szkoły wspólnie świętowali 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Klasy wzięły udział w quizie niepodległościowym, a chętni uczniowie w biegu na 100 m.  O godzinie 11.11 odbyło się wielopokoleniowe odśpiewanie hymnu państwowego,   a następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną na uroczysty apel. Występ rozpoczął się od wzruszającego tańca przygotowanego przez uczniów klasy II oraz piosenki zaśpiewanej przez przedszkolaków. Następnie starsi uczniowie wraz z nauczycielami wystąpili w przedstawieniu, które przybliżyło wszystkim najważniejsze momenty w historii naszego kraju. Na zakończenie uroczystości opiekunowie konkursów wręczyli nagrody uczniom i klasom za konkursy o tematyce niepodległościowej, które odbyły się w ciągu ostatniego miesiąca w naszej szkole.

Dziękujemy Pani Wójt – Ewie Korczak, przewodniczącemu Rady Rodziców- panu Henrykowie Łądkowskiemu, przedstawicielom 27 Wołyńskiej Dywizji Piechot Armii Krajowej, gościom i rodzicom za udział w uroczystości                  i wspólne świętowanie.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.
2_sp
Skip to content