100 rocznica Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2018r. obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.  W naszej szkole obchody tego święta zaczęły się już 10 października.  Klasy IV, V, VIII oraz gimnazjaliści mieli za zadanie przygotować plakat oraz kartkę lub zakładkę na temat wylosowanego bohatera związanego z odzyskaniem niepodległości. Na korytarzach szkoły pojawiły się informacje o takich postaciach jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Paderewski, Wojciech Korfanty czy  Ignacy Daszyński. Uczniowie wykonali również gabloty okolicznościowe w swoich klasopracowniach. Najmłodsi wzięli udział w konkursie plastycznym dotyczącym polskich symboli narodowych. 28  października odbyło się spotkanie z autorem książki dla dzieci o Józefie Piłsudskim, a 5 listopada miał miejsce konkurs sprawdzający znajomość tekstu hymnu Polski.

9 listopada społeczność uczniowska, rodzice, zaproszeni goście oraz nauczyciele   i pracownicy szkoły wspólnie świętowali 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Klasy wzięły udział w quizie niepodległościowym, a chętni uczniowie w biegu na 100 m.  O godzinie 11.11 odbyło się wielopokoleniowe odśpiewanie hymnu państwowego,   a następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną na uroczysty apel. Występ rozpoczął się od wzruszającego tańca przygotowanego przez uczniów klasy II oraz piosenki zaśpiewanej przez przedszkolaków. Następnie starsi uczniowie wraz z nauczycielami wystąpili w przedstawieniu, które przybliżyło wszystkim najważniejsze momenty w historii naszego kraju. Na zakończenie uroczystości opiekunowie konkursów wręczyli nagrody uczniom i klasom za konkursy o tematyce niepodległościowej, które odbyły się w ciągu ostatniego miesiąca w naszej szkole.

Dziękujemy Pani Wójt – Ewie Korczak, przewodniczącemu Rady Rodziców- panu Henrykowie Łądkowskiemu, przedstawicielom 27 Wołyńskiej Dywizji Piechot Armii Krajowej, gościom i rodzicom za udział w uroczystości                  i wspólne świętowanie.