101 rocznica odzyskania niepodległości

7 listopada w naszej szkole odbył się przegląd piosenki patriotycznej z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie każdej klasy, podczas uroczystego apelu zaprezentowali przygotowane wspólnie z wychowawcami i nauczycielką muzyki utwory. Mogliśmy usłyszeć między innymi takie piosenki jak: „Przybyli ułani pod okienko”, „Pierwsza brygada” czy „Szara Piechota”. W występie solowym swoje umiejętności wokalne zaprezentował uczeń klasy V i wykonał utwór „Maszerują strzelcy”. Niespodziankę dla wszystkich przygotowała także klasa III, która podczas apelu zatańczyła polkę warszawską. Oprócz pięknie zaśpiewanych piosenek mogliśmy także podziwiać stroje i i rekwizyty przygotowane przez uczniów i nauczycieli.