11 luty – Dzień Chorego

Drogie Koleżanki i Koledzy! Kochani Rodzice! Drodzy Nauczyciele!

ZBIERAMY DARY DLA PACJENTÓW Z OKAZJI DNIA CHOREGO

Czekamy na nowe zabawki, artykuły plastyczne, gry oraz książki. Trafią one do pacjentów oddziału dziecięcego w Wojewódzkim Szpitalu w Koszalinie w ramach akcji Dzień Chorego. Jej organizatorem są Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu w Świeszynie.

Pomóc może każdy, liczy się najmniejszy nawet dar, który pozwoli i tym małym i dużym pacjentom choć na moment zapomnieć o trudach szpitalnego leczenia.
Choroba sprawiła, że życie dotkniętych nią dzieci bardzo się zmienia. Chcemy chociaż w ten sposób dać im trochę radości, sprawić, by ich szara rzeczywistość nabrała kolorów.

Rzeczy, które są najbardziej oczekiwanie to nowe zabawki, gry, książki, artykuły plastyczne (kredki, flamastry, kolorowanki, naklejki jako nagroda dzielnego pacjenta) chusteczki nawilżające, pampersy itp. Czekamy na nie do piątku 22 lutego do godziny 15. Zachęcamy Wszystkich do zaangażowania się w akcję.

Natomiast 21 lutego Wolontariusze organizują KIERMASZ SŁODKOŚCI, a zebrane fundusze przeznaczą na zakup zabawek, książek i gier dla dzieci z oddziału dziecięcego w Koszalinie.

Dary zostaną przekazane dzieciom w poniedziałek, 25 lutego 2019

Szczegółowych informacji udziela p. Marta Wojtkiewicz

WOLONTARIUSZE Szkoły Podstawowej w Świeszynie.