Bądź kumplem

Pod koniec maja klasa druga przystąpiła do udziału w akcji Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali filmy na których znani polscy sportowcy mówili o życzliwości. Cała klasa podpisała Kodeks Kumpla i starała się pamiętać o jego zasadach. Ochoczo śpiewaliśmy piosenkę pt. „Dziwaczny jak ty i ja” z serialu „Niesamowity świat Gumballa”. Braliśmy udział w pogadankach i lekcjach o przemocy, dokuczaniu i obrażaniu. Wiemy już, gdzie i do kogo zwrócić się o pomoc, jeśli doświadczymy krzywdy ze strony innych osób. Bardzo podobały nam się zabawy „Wszyscy, którzy tak jak ja…” oraz „Pajęcza sieć”, które pokazały jak wiele mamy ze sobą wspólnego i udowodniły, że razem łatwiej jest rozwiązać problem. Drugoklasiści wykonali minizadanie „Wieszakowa karta życzeń”. Wszyscy wykazali postawę życzliwości i tolerancji oraz angażowali się w życie społeczne w trosce o siebie i innych. Swoje wieszaki przed całą klasą zaprezentowali 9 czerwca w Dniu Przyjaciela.

Autor: Dorota Falko