Witaj na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

Bal u Zeusa

22 marca sala nr 14, w której odbywa się język polski, zamieniła się w Olimp. Zeus urządził bal… Wśród zaproszonych gości byli m. in. Atena, Afrodyta, Hestia, Artemida, Demeter, Apollo, Hades, Posejdon, a także Ares. Zanim rozpoczął się bal, każdy uczestnik spotkania przedstawił się, zaprezentował swój strój oraz atrybuty. Bogowie dyskutowali o ważnych dla ich świata sprawach, np.o tym, jak ukarać Syzyfa za to, że wydał tajemnicę, o losie Kory , która przez pół roku jest Persefoną i mieszka w Tartarze,a także o zachowaniu Heraklesa i jego 12 pracach. Podczas rozmów przy suto zastawionym stole używano związków frazeologicznych, wywodzących się z mitologii.
Ta nietypowa lekcja języka polskiego odbyła się w klasie piątej i była podsumowaniem mitologii. Uczniowie bawili się świetnie i mogę stwierdzić, że mity znają bardzo dobrze, gdyż ich treść mają w „jednym paluszku „:-) .

Autor: Agnieszka Pankau

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.
2_sp
Skip to content