Bal u Zeusa

22 marca sala nr 14, w której odbywa się język polski, zamieniła się w Olimp. Zeus urządził bal… Wśród zaproszonych gości byli m. in. Atena, Afrodyta, Hestia, Artemida, Demeter, Apollo, Hades, Posejdon, a także Ares. Zanim rozpoczął się bal, każdy uczestnik spotkania przedstawił się, zaprezentował swój strój oraz atrybuty. Bogowie dyskutowali o ważnych dla ich świata sprawach, np.o tym, jak ukarać Syzyfa za to, że wydał tajemnicę, o losie Kory , która przez pół roku jest Persefoną i mieszka w Tartarze,a także o zachowaniu Heraklesa i jego 12 pracach. Podczas rozmów przy suto zastawionym stole używano związków frazeologicznych, wywodzących się z mitologii.
Ta nietypowa lekcja języka polskiego odbyła się w klasie piątej i była podsumowaniem mitologii. Uczniowie bawili się świetnie i mogę stwierdzić, że mity znają bardzo dobrze, gdyż ich treść mają w „jednym paluszku „:-) .

Autor: Agnieszka Pankau