Coraz bliżej święta

20 grudnia w Szkole Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie odbył się apel z okazji nadchodzących wielkimi krokami Świat. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście: wójt Gminy Świeszyno – Ewa Korczak, przewodniczący Rady Gminy – Bogdan Koryga, dyrektor ZOS w Świeszynie – Helena Zochniak, dyrektor GOPS –  Maria Gontarek, przedstawiciele 27 WDP AK, sołtys Świeszyna – Danuta Polechońska, przewodniczący Rady Rodziców – Henryk Łądkowski oraz Rodzice. Podczas spotkania uczniowie w piękny sposób pokazali, na czym polega magia Bożego Narodzenia poprzez jasełka przygotowane pod czujnym okiem nauczycielek: Pani Agnieszki Pankau oraz Pani Katarzyny Nowackiej. Po występie grupa dzieci z klasy 2, które przygotowała Pani Barbara Baranowicz, zaśpiewały dwie piękne świąteczne piosenki, które wprawili wszystkich obecnych w cudowny nastrój Bożego Narodzenia. Na zakończenia jasełek dyrektor Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie, Wójt Gminy Świeszyno, Przewodniczący Rady Gminy oraz Pan Antoni Burzyński z 27 WDP AK złożyli wszystkim obecnym życzenia świąteczno-noworoczne.

Autor: Agnieszka Pankau