„Czytanie jest w modzie”

W dniu 01.04.2021r. odbyły się eliminacje online do Ogólnopolskiego Konkursu Głośnego Czytania „Czytanie jest w modzie” VI edycja „Każda książka jest żywym stworzeniem”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku. W konkursie wzięły udział uczennice klasy 6: Paulina Budzyńska, Julia Łuczków, Maja Walkowiak i Kornelia Wapniarz oraz uczennica klasy 7: Maria Chodanowicz.  Po długich obradach jury  wyłoniło przedstawicielkę naszej szkoły na konkurs w Białymstoku:-) Jest nią Maria Chodanowicz . Wszystkie uczestniczki były wspaniałe, pięknie się przygotowały, jednak można było  wybrać tylko jedną osobę, która będzie nas reprezentowała. O wyborze zadecydowały dosłownie ułamki punktów. Mamy nadzieję, że możemy liczyć na Wasz udział w kolejnych konkursach:-)

Autor: Alicja Juchniewicz