Witaj na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

Dni Języka Niemieckiego

W naszej szkole obchodziliśmy Dni Języka Niemieckiego. Mieliśmy świetną okazję poznać język niemiecki  z troszkę innej perspektywy.

Uczniowie mogli wykazać się nie tylko wiedzą, ale również dobrą pamięcią                   i umiejętnościami plastycznymi. Przygotowali plakaty o krajach niemieckojęzycznych, a prace zostały zaprezentowane na górnym holu. Dzięki temu mogliśmy udać się w podróż do malowniczej Austrii, dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek o  Szwajcarii oraz poznaliśmy atrakcje Niemiec i Lichtensteinu.

Uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych,  oraz  w konkursie plastycznym pt. „Znana bajka niemieckojęzyczna”. Zwycięzcy zostali nagrodzeni. Podczas zajęć języka niemieckiego uczniowie śpiewali niemieckie piosenki i tańczyli. Poznali niemieckie wynalazki i tworzyli mapy myśli do wybranych tematów.

Dni Języka Niemieckiego był dla nas wszystkich dobrą okazją do nauki tego języka  poprzez zabawę. Uświadomiliśmy sobie, ile korzyści płynie z uczenia się języków obcych oraz  jaką rolę odgrywają w naszym życiu.

Wyniki konkursów:

Konkurs plastyczny „ Znana bajka niemieckojęzyczna”

I miejsce Marcelina Kliber oraz Mikołaj Szygenda

II miejsce Lena Jędras oraz Filip Brzozowski

III miejsce Natalia Łucek, Nikola Dolińska, Oliwia Hnatio oraz Mikołaj Szpiler

Quiz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

I miejsce Maciej Wiśniewski

I miejsce Mateusz Ciszewski

I miejsce Marek Gazda

Gratulujemy!

Autor: Marta Wojtkiewicz

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.
2_sp
Skip to content