Dni Języka Niemieckiego

W naszej szkole obchodziliśmy Dni Języka Niemieckiego. Mieliśmy świetną okazję poznać język niemiecki  z troszkę innej perspektywy.

Uczniowie mogli wykazać się nie tylko wiedzą, ale również dobrą pamięcią                   i umiejętnościami plastycznymi. Przygotowali plakaty o krajach niemieckojęzycznych, a prace zostały zaprezentowane na górnym holu. Dzięki temu mogliśmy udać się w podróż do malowniczej Austrii, dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek o  Szwajcarii oraz poznaliśmy atrakcje Niemiec i Lichtensteinu.

Uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych,  oraz  w konkursie plastycznym pt. „Znana bajka niemieckojęzyczna”. Zwycięzcy zostali nagrodzeni. Podczas zajęć języka niemieckiego uczniowie śpiewali niemieckie piosenki i tańczyli. Poznali niemieckie wynalazki i tworzyli mapy myśli do wybranych tematów.

Dni Języka Niemieckiego był dla nas wszystkich dobrą okazją do nauki tego języka  poprzez zabawę. Uświadomiliśmy sobie, ile korzyści płynie z uczenia się języków obcych oraz  jaką rolę odgrywają w naszym życiu.

Wyniki konkursów:

Konkurs plastyczny „ Znana bajka niemieckojęzyczna”

I miejsce Marcelina Kliber oraz Mikołaj Szygenda

II miejsce Lena Jędras oraz Filip Brzozowski

III miejsce Natalia Łucek, Nikola Dolińska, Oliwia Hnatio oraz Mikołaj Szpiler

Quiz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

I miejsce Maciej Wiśniewski

I miejsce Mateusz Ciszewski