Dzień Dziecka

1 czerwca w naszej szkoły został zorganizowany Dzień Dziecka. Klasy 1-3 spędziły go razem z wychowawcami. Pierwszą niespodzianką dla wszystkich były lody, które zostały podarowane przez Radę Rodziców. Kolejne niespodzianki czekały na uczniów w ich salach. Klasa 1 obejrzała film pt. „Cudowny chłopak”, a następnie wzięła udział w największej atrakcji tego dnia, czyli zabawie w „Podchody”. Zagadki i wspólne poszukiwania skarbu, zaangażowały wszystkich uczniów, a na twarzach towarzyszył uśmiech. Zabawa miała na celu przypomnieć, jak ważna jest współpraca, w zespole klasowym. Tylko wtedy, razem i wspólnymi siłami, możemy zrobić więcej. Skarb (ukryty w gabinecie pani dyrektor) został szybko  odnaleziony i przekazany uczniom. Klasa 2 postanowiła zabawić się w małych chemików wykonując slime. Następnie uczniowie wyszli przed szkołę i tam razem z klasą 1 i 3 puszczali olbrzymie bańki. Kto wie, być może jeszcze latają nad Świeszynem? Po aktywnej zabawie przyszedł czas na drugie śniadanie. W sali czekały na uczniów zestawy z McDonald’s. Po posiłku uczniowie przebrali się w piżamki oraz szlafroczki i obejrzeli wspólnie z wychowawcą film. Klasa 3 również oglądała wybrany przez siebie film oraz grała w ulubione gry planszowe. Czy Dzień Dziecka może być codziennie?