Dzień Otwarty

15 marca w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Na wszystkich, którzy odwiedzili nas w tym dniu, czekało szereg atrakcji. Tuż po przekroczeniu progów naszej podstawówki, najmłodsi zostali przywitani  upominkiem przygotowanym przez uczniów. Następnie goście wśród, których była Wójt Gminy Świeszyno- pani Ewa Korczak, Dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej- pani Helena Zochniak, sołtys Świeszyna- pani Danuta Polechońska, przewodniczący Rady Rodziców- pan Henryk Łądkowski oraz przedstawicie patrona szkoły, obejrzeli przedstawienie o królewnie Śnieżce i 7 krasnoludkach  w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego. Wszyscy mogliśmy również usłyszeć krótkie rymowanki na temat lekcji w naszej szkole, a także  podziwiać zdolności językowe uczniów, którzy przedstawili łamańce językowe po angielsku. Niespodziankę dla gości, przygotowali również uczniowie klasy II, którzy przygotowali występ taneczny. Na zakończenie występów starsi wychowankowie naszej szkoły  zaprezentowali ćwiczenia, które wykonują na lekcjach w-f. Następnie najmłodsi udali się do sali nr 5 na zajęcia ruchowe i plastyczne. Nieco starsi zostali zaproszeni do pracowni informatyczno-fizycznej, gdzie mogli obejrzeć doświadczenia zaprezentowane przez uczniów klas gimnazjalnych, a także dowiedzieć się co to jest programowanie oraz jak działają ozoboty. Kolejną atrakcją były konkursy matematyczne, geograficzne i historyczne, w których każdy mógł wygrać nagrodę. Na koniec tego pełnego wrażeń popołudnia na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy nadzieję, że jeżeli ktoś był niezdecydowany jaką szkołę podstawową wybrać, po dzisiejszym dniu nie będzie miał wątpliwości.