Dzień Pluszowego Misia

[envira-gallery id=”1615″]24 listopada po raz pierwszy w naszej szkole  obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko z oddziału przedszkolnego przyszło z pluszowym przyjacielem. Odwiedziły nas misie małe, duże, kolorowe i puchate. Dzień rozpoczął się od przedstawienia i opisania swojego misia. Następnie  razem z pluszakami dzieci  rozwiązywały misiowe zagadki, układały puzzle, a także tańczyły i śpiewały. Wysłuchały również fragmentu przygód Kubusia Puchatka. Podczas zabaw w misiowej krainie  dzieci namalowały także  portret swojego misia. Święto wraz ze swoimi ulubionymi misiami obchodzili również uczniowie klasy I. Był to dzień pełen zabaw i niespodzianek. Dzieci nazywały swoje misie, następnie porównywały ich wielkości, poszukiwały ich , a także  malowały farbami. Na zakończenie  uczniowie  zaprosili misie do tańca. W tym szczególnym dniu misie towarzyszyły dzieciom przez cały dzień, dzięki czemu dzieci były uśmiechnięte i szczęśliwe.Zabawa sprawiła wszystkim ogromną radość i dostarczyła miłych wrażeń. Na pewno powtórzymy ją w przyszłym roku.

Autor: Dorota Trepka, Barbara Baranowicz