Dzień Ratownictwa Medycznego

13 października w całej Polsce obchodzony był Dzień Ratownictwa Medycznego. W tych trudnych czasach nasi uczniowie postanowili podziękować ratownikom za ich ciężką pracę. Każdy ratownik uznaje za najwyższą wartość życie drugiego człowieka, niosąc pomoc każdemu kto jej potrzebuje. W dniu swojego święta, medycy otrzymali przepiękne laurki z życzeniami i podziękowaniami. Nasze rysunki uszczęśliwiły ratowników z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Koszalinie oraz Scentralizowanej Dyspozytorni Medycznej w Kołobrzegu. Laurki otrzymał również Pan Sebastian Pawlik- ratownik medyczny, którego mieliśmy okazję poznać w ubiegłych latach. Opowiadał nam o swoim zawodzie, ćwiczyliśmy pierwszą pomoc oraz mogliśmy usiąść za kierownicą karetki.Kartki z życzeniami rozdał w naszym imieniu Pan Marek Majdecki, który zawód ratownika medycznego zna „od podszewki” 🙂 Serdecznie dziękujemy i jeszcze raz składamy najlepsze życzenia.

Autor: Dorota Falko