Witaj na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

Dzień Wesołego Duszka

[envira-gallery id=”5890″]Głośne „buuuuu” było słychać od samego rana w Oddziale „0”.  Dziś dzieci obchodziły Dzień wesołego Duszka. Przebrane za duszki, pająki, wampirki, czarownice, nietoperze, kotki i inne potworki wybrały się samolotem do Londynu. Tam poznały symbole Halloween, bawiły się „parzącą” i „cuchnącą” dynią. Następnie doskonaliły swoje umiejętności matematyczne licząc pająki i ich nogi. Łapały duchy i odganiały pająki wykonując ćwiczenia oddechowe. W swoich przepięknych strojach dzieci malowały szablon dyni glutkową masą. Ale była zabawa!!

Podzieleni na 2 drużyny wydawaliśmy z siebie straszne odgłosy, robiliśmy słodkie minki, udawaliśmy siłaczy i rozśmieszaliśmy się.  Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Rodzice przygotowali piękne i pyszne przekąski. W zabawie towarzyszyła nam Pani dyrektor, która była zachwycona pomysłowymi strojami dzieci.

Autor: Dorota Falko

 

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.
2_sp
Skip to content