Godzina dla Ziemi

W sobotę 27 marca o godzinie 20.30 odbyła się 14. globalna akcja „Godzina dla Ziemi”. Ma ona na celu nakłonienie zwykłych ludzi, a także korporacje, do wyłączenia na jedną godzinę świateł oraz urządzeń elektrycznych w domach i biurach. Skłania ona do refleksji nad zmianami klimatu. To czas, gdy każdy z nas może na godzinę zgasić światło i pomyśleć nieco o naszym codziennym życiu oraz o ekologii. Tego dnia na całym świecie miliony ludzi i instytucji gaszą na godzinę światło by pokazać, że przyszłość planety nie jest im obojętna. W tym roku akcja w Polsce skupiała się ratowaniu Morza Bałtyckiego. Pomysłodawcą „Godziny dla Ziemi” jest WWF- organizacja, która przez 60 lat swojej działalności zainicjowała, przeprowadziła lub pomogła w realizacji kilkunastu tysięcy przedsięwzięć na rzecz ochrony przyrody na całym świecie, przyczyniając się m.in. do powstania ponad 270 parków narodowych. Nasi uczniowie chętnie wzięli udział w akcji. Na dowód tego przesłali nam swoje zdjęcia. Oto Lena, Maja, Bianka, Nadia, Pola, Nina, Janek, Oliwier oraz Michał z siostrą- dzielni ekolodzy! Brawo!

Autor: Dorota Falko