Integracja Ty i Ja

W środę 14 września 2022 r. uczniowie z klas 6-8 uczestniczyli w spotkaniu w MCK w Świeszynie w ramach Małego Festiwalu „Integracja Ty i Ja”. Młodzież obejrzała dwa filmy. Pierwszy film „Na krawędzi”- to reportaż o człowieku, który na skutek upadku z wysokości po nie otworzeniu się spadochronu miał niedowład nóg, a dla którego latanie było sensem życia. Drugi film to „Spojrzenie” mówiący o uczuciach osób niewidzących. Między projekcjami miało miejsce spotkanie z paraolimpijczykiem z Koszalina Maciejem Sochalem. Jego dyscyplina to pchnięcie kulą i rzut maczugą (paraolimpijczycy nie rzucają oszczepem tylko maczugą). Sportowiec opowiadał o swojej historii i sukcesach sportowych, których jest wiele. Największy to zdobycie złotego medalu na Olimpiadzie w Rio de Janerio . Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i porozmawiania ze sportowcem. Spotkanie dostarczyło wielu wrażeń i emocji. Zmusiło do zastanowienia się nad życiem i trudnościami, z którymi spotykają się osoby niepełnosprawne. Było też refleksją nad własnym życiem.