JASEŁKA

11 stycznia odbył się Gminny Przegląd Jasełek. Komisja konkursowa w składzie: Zastępca Wójta Gminy Świeszyno Pani Izabella Karlińska-Ćwięka, Ksiądz Proboszcz Krzysztof Gorczyński oraz Dyrektor Centrum Kultury w Świeszynie Pan Marek Brzostko, po długiej naradzie wyłoniła zwycięzców, którymi zostali uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Agnieszki Panaku i pani Katarzyny Nowackiej.
Komisja oceniała nie tylko grę aktorską, ale również interpretację wydarzeń religijnych i historycznych łączonych z nowoczesnością oraz scenografię i kostiumy.
Nagrodą dla zwycięskiej grupy był występ na deskach Centrum Kultury w Świeszynie, podczas gminnego spotkania z kolędą, a także nagroda pieniężna w wysokości 800,00 zł.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom jasełek!