Koncert umuzykalniający

W dniu 16.05.2018r. w naszej szkole odbył się kolejny koncert z cyklu audycji umuzykalniających zatytułowali „Karnawał zwierząt. Nazwa ta nawiązuje do słynnego utworu francuskiego kompozytora Camille’a Saint-Saëns’a o tym samym tytule.  Na początku muzycy zagrali melodię ze znanego filmu „Angry Birds”. W dalszej części koncertu artyści zaprezentowali m.in. utwory ze wspomnianego już cyklu „Karnawał zwierząt”  („Słoń”, „Osobistości długimi uszami”, „Łabędź”), wstęp orkiestrowy oraz walc z baletu Piotra Czajkowskiego „Jezioro łabędzie”,  a także wariacje W. A. Mozarta na temat starej francuskiej piosenki dziecięcej znanej jako „Wyszły w pole kurki trzy”. Na koniec koncertu ponownie wybrzmiała melodia z filmu „Angry Birds”, a wszyscy słuchacze nagrodzili muzyków gromkimi brawami.