Lektura w pudełku

Jest wiele sposobów na omówienie lektury. Można tworzyć plakaty, komiksy czy lapbooki. Klasa 2 zmieściła treść lektury w… pudełku. Właśnie tak! Uczniowie podczas czytania „Karolci” autorstwa Marii Krüger tworzyli swoje „Lektury w pudełku”. Do własnoręcznie ozdobionego kartonika wkładali rzeczy, które uznali za charakterystyczne i istotne w historii sympatycznej Karolci. Opisywali, rysowali ilustracje oraz tworzyli figurki z różnych mas plastycznych. W pudełkach znalazły się pluszowe i plastikowe lwy, zabawkowe czerwone auta, klucze, czekoladowe pierniki, lalki, kapelusze oraz czerwone kokardy. Obowiązkowym elementem był niebieski koralik. Każdy uczeń czuł podekscytowanie podczas tworzenia i dokładania kolejnych elementów. Dzieci przyznały, że są zadowolone z efektów końcowych i ochoczo prezentowały swoje pudełka podczas lekcji on-line. Wszyscy wykazali się pomysłowością, kreatywnością, znajomością lektury, a także umiejętnością argumentowania. Już mamy kilka pomysłów związanych z kolejną czytaną przez nas lekturą.

Autor: Dorota Falko