Majowe święta

Maj to miesiąc, w którym każdy Polak powinien pamiętać o ważnych wydarzeniach dla naszej Ojczyzny. Uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Flagi Państwowej to znaczące daty w historii kraju, dlatego też w ostatnich dniach dzieci  i uczniowie z naszej szkoły starały się rozwijać uczucia patriotyczne i wzbudzać miłość do Ojczyzny. W każdym z nas bije polskie, biało- czerwone serce, dlatego dzieci z oddziałów przedszkolnych wykonały flagi w barwach narodowych. W klasach 1-3 odbyły się zajęcia zintegrowane wokół tematu „Jesteśmy Polakami”. Przeprowadzono ciekawe rozmowy dotyczące symboli narodowych. Wysłuchano wierszy o Polsce, uroczyście odśpiewano hymn narodowy. W klasie pierwszej dzieci wykonały plakat o naszej Ojczyźnie. Klasa 2 obejrzała filmy edukacyjne o Konstytucji, Dniu Flagi oraz wysłuchała opowieści wychowawcy o Dniu Pracy. Każdy wykonał serce w barwach narodowych. Pracując w grupach uczniowie wykonali plakaty według własnych pomysłów. Natomiast uczniowie klasy trzeciej „bawili się” w kodowanie symboli narodowych oraz wykazali się dużą wiedzą podczas rozwiązywania quizu dotyczącego historii Polski. Uczniowie klas IV-VI na lekcjach plastyki wykonali flagi i wykonali z nimi zdjęcia w ważnych dla siebie miejscach lub na tle rekwizytów związanych z własnym hobby. Celem zadania było podkreślenie naszej rodzimej tożsamości i ukazania piękna naszej Ojczyzny.