Witaj na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

Mali naukowcy

15 stycznia uczniowie klasy pierwszej pojawili się z wizytą w Yellow Parku. Najpierw nastał czas zabawy na palcu zabaw. Śmiechu było co niemiara. Potem krótka chwila na odpoczynek i nastąpił moment, na który wszystkie dzieci czekały…..robienie slajmów. Każdy mógł wybrać sobie kolor oraz zapach. Dzieci z wielką ochotą zabrały się do pracy. Na koniec mieliśmy możliwość wykonania dwóch doświadczeń z serii: co chemik ma w kuchni, czyli jak z herbaty zrobić coca colę oraz jak spowodować wybuch balonu za pomocą skórki od pomarańczy.

Tego samego dnia uczniowie klasy II wraz z wychowawcą zostali zaproszenie przez rodzica ucznia tej klasy na zajęcia do Politechniki Koszalińskiej.  Uczniowie mieli możliwość poznania działania kamery z podczerwienią oraz wzięli udział w doświadczeniach na temat przewodników ciepła. Następnie poznali zasady programowania i obsługiwania  różnego rodzaju robotów.  Mieli  również możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem drukarek 3D. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał gadżety – grę zręcznościową. Dla uczniów był to niezapomniany i pełen wrażeń dzień .

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.
2_sp
Skip to content