Mali naukowcy

15 stycznia uczniowie klasy pierwszej pojawili się z wizytą w Yellow Parku. Najpierw nastał czas zabawy na palcu zabaw. Śmiechu było co niemiara. Potem krótka chwila na odpoczynek i nastąpił moment, na który wszystkie dzieci czekały…..robienie slajmów. Każdy mógł wybrać sobie kolor oraz zapach. Dzieci z wielką ochotą zabrały się do pracy. Na koniec mieliśmy możliwość wykonania dwóch doświadczeń z serii: co chemik ma w kuchni, czyli jak z herbaty zrobić coca colę oraz jak spowodować wybuch balonu za pomocą skórki od pomarańczy.

Tego samego dnia uczniowie klasy II wraz z wychowawcą zostali zaproszenie przez rodzica ucznia tej klasy na zajęcia do Politechniki Koszalińskiej.  Uczniowie mieli możliwość poznania działania kamery z podczerwienią oraz wzięli udział w doświadczeniach na temat przewodników ciepła. Następnie poznali zasady programowania i obsługiwania  różnego rodzaju robotów.  Mieli  również możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem drukarek 3D. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał gadżety – grę zręcznościową. Dla uczniów był to niezapomniany i pełen wrażeń dzień .