Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

W naszej szkole odbył się Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Jest to święto obchodzone  corocznie 2 października, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, zainspirowane poglądami propagatora pokoju Mahatmy Gandhiego. Dzieci i młodzież obejrzały najpierw krótkie filmiki na temat przemocy.  Młodsze dzieci otrzymały informacje, co to jest przemoc, jak na nią reagować i gdzie szukać pomocy. Starsze obejrzały film przedstawiający osobę doświadczającą przemocy, która w późniejszym życiu udzieliła wsparcia i pomocy swojemu sprawcy. Wszystkie dzieci i młodzież  zaangażowały się w wykonanie  tematycznych plakatów , które  zostały wyeksponowane na holu szkolnym.  Zwieńczeniem akcji było symboliczne wypuszczenie zielonych balonów z hasłami  dotyczącymi przemocy  i słodka nagroda dla  wszystkich uczestników.

Autor: Iwona Piechowiak