Witaj na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

Międzynarodowy Dzień Wolontariuszy

5 grudnia to wyjątkowy dzień. Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariuszy. W naszej szkole Koło Wolontariatu działa od wielu lat. Od 2 lat prowadzi je Pani Dorota Falko i Pani Anna Kurłowicz.  

W tym szczególnym dniu dla naszego Szkolnego Koła Wolontariatu obie Panie chciały przedstawić nam swoich najaktywniejszych wolontariuszy i opisać swoje dotychczasowe działania. 

W bieżącym roku szkolnym do wolontariatu należą: Angelika Sadowska, Wiktoria Zymek, Nikola Popowicz, Gabriela Muzyk oraz Nikolas Mielewczyk. 

Za nami już wiele akcji podczas których czyniliśmy dobro.  Ten rok szkolny trochę pokrzyżował nasze plany, ale nie poddajemy się i aktywnie działamy. Zorganizowaliśmy w szkole zabawny „Dzień Spódnicy”. Wciąż aktualna jest akcja „Marzycielska Poczta” czy „Góra Grosza”. Obecnie czekamy na piękne stroiki świąteczne, które przekażemy do koszalińskiego Hospicjum. Po powrocie do nauczania stacjonarnego mamy w planach kiermasz książek oraz zbiórkę karmy dla zwierząt. 

Nasi wolontariusze wielokrotnie wykazali się pomysłowością i chęcią niesienia pomocy innym. Są bardzo zaangażowani i mają wiele pomysłów. Chęć pomagania jest w nich ogromna. Dziś chcemy Wam ich przedstawić. Niech najwspanialszych wolontariuszy pod słońcem pozna cały świat! Dziękujemy Wam, jesteście wspaniali! Pani Dorotka i Pani Ania 

Autor: Dorota Falko

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.
2_sp
Skip to content