Witaj na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

Mikołajki

Dnia 6 grudnia w naszej szkole zrobiło się bardzo czerwono i świątecznie. Wszyscy już na kilka dni przed Mikołajkami zaczęli przygotowania swoich sal oraz świetlicy szkolnej, aby z cichą nadzieją czekać na odwiedziny pewnego pana z białą brodą, ubranego w czerwony strój. Mikołajki to tradycja, którą należy celebrować. To nie tylko prezenty i luźniejszy dzień w szkole. To także wyjątkowa oprawa, niecodzienny klimat i odrobina magii. W tym dniu nasi uczniowie czują się ważni i są dla siebie szczególnie życzliwi. Dzięki świętowaniu integruje się zespół klasowy, wszyscy na chwilę zapominają o troskach i zmartwieniach. Mikołajkowy czas to moment radości, uśmiechu i dzielenia się szczęściem z innymi. Uczniowie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych spędzili dzień na zabawie, przygotowywaniu własnych pierników, malowaniu gipsowych dekoracji, zjedzeniu smacznej pizzy w gronie koleżanek i kolegów. W klasie 2, w tajemnicy przed dziećmi, rodzice uczniów zorganizowali wyjazd-niespodziankę do Parku Trampolin w Koszalinie. W konspiracji z wychowawcą i rodzicami, pani katechetka wyszła z dziećmi na spacer przed szkołę, gdzie czekał na nie bus. Uczniowie spędzili 2 godziny na wspaniałej zabawie. Skakali na trampolinach, bawili się w basenie z gąbkami, wspinali po ściance wspinaczkowej, ćwiczyli na torze oraz ścieżce gimnastycznej. Po zabawie na dzieci czekał Mikołaj, który rozdał im słodkie upominki. Wszyscy wrócili zmęczeni i szczęśliwi do szkoły. Mikołajkowa niespodzianka się udała!

Mikołaj odwiedził naszą szkołę i zadał standardowe pytanie: Czy są tu grzeczne dzieci? Odpowiedź była tylko jedna: „TAK!”

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.
2_sp
Skip to content