Mobilne Laboratoria Przyszłości

Mobilne Laboratoria Przyszłości odwiedziły naszą szkołę 29 marca br. To jedna z 16 ekip edukatorów, która porusza się po kraju specjalnie oznaczonym busem i prowadzi bezpłatnie zajęcia dla uczniów tych szkół podstawowych, które zgłosiły chęć udziału w warsztatach pokazowych. Edukatorzy w sposób praktyczny wsparli uczniów i nauczycieli w wykorzystywaniu możliwości sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie zostali podzieleni na kilka grup. W sali numer 17 uczniowie fizycznie zbadali sztuczną inteligencję.  Dowiedzieli się o tym jak komputery się uczą, a raczej jak programiści uczą komputery rozpoznawać gesty człowieka np. dłoni, w tym układ dłoni. I faktycznie komputer rozpoznawał ręce uczniów z gry papier, kamień, nożyce. Ciekawym doświadczeniem było sterowanie elementu gry gestem dłoni przed kamerą. Uczniowie jako komórki neuronowe podpowiadały mózgowi uczniów przed kamerą jak i w którą stroną gestykulować ręką, aby kierować postacią w grze. W sali numer 24 przedstawiono laboratorium druku 3D. Po krótkiej historii trójwymiarowego druku uczniowie obserwowali, jak jeden z uczniów włączył wydruk i został wydrukowany przygotowany wirtualny przedmiot. Następnie po krótkim szkoleniu uczniowie mogli wykorzystać pióra do druku 3D i drukowali pisanki według odpowiednich wzorów.

Dziękujemy edukatorom (MLP) za stworzoną przestrzeń do zabawy i eksperymentów, do kreatywnego myślenia i szukania konstruktywnych rozwiązań.