Witaj na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

Mobilne Laboratoria Przyszłości

Mobilne Laboratoria Przyszłości odwiedziły naszą szkołę 29 marca br. To jedna z 16 ekip edukatorów, która porusza się po kraju specjalnie oznaczonym busem i prowadzi bezpłatnie zajęcia dla uczniów tych szkół podstawowych, które zgłosiły chęć udziału w warsztatach pokazowych. Edukatorzy w sposób praktyczny wsparli uczniów i nauczycieli w wykorzystywaniu możliwości sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie zostali podzieleni na kilka grup. W sali numer 17 uczniowie fizycznie zbadali sztuczną inteligencję.  Dowiedzieli się o tym jak komputery się uczą, a raczej jak programiści uczą komputery rozpoznawać gesty człowieka np. dłoni, w tym układ dłoni. I faktycznie komputer rozpoznawał ręce uczniów z gry papier, kamień, nożyce. Ciekawym doświadczeniem było sterowanie elementu gry gestem dłoni przed kamerą. Uczniowie jako komórki neuronowe podpowiadały mózgowi uczniów przed kamerą jak i w którą stroną gestykulować ręką, aby kierować postacią w grze. W sali numer 24 przedstawiono laboratorium druku 3D. Po krótkiej historii trójwymiarowego druku uczniowie obserwowali, jak jeden z uczniów włączył wydruk i został wydrukowany przygotowany wirtualny przedmiot. Następnie po krótkim szkoleniu uczniowie mogli wykorzystać pióra do druku 3D i drukowali pisanki według odpowiednich wzorów.

Dziękujemy edukatorom (MLP) za stworzoną przestrzeń do zabawy i eksperymentów, do kreatywnego myślenia i szukania konstruktywnych rozwiązań.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.
2_sp
Skip to content