Niezwykła lekcja

30 stycznia dzieci i uczniowie naszej szkoły obejrzały pokaz doświadczeń z użyciem ciekłego azotu przygotowany przez Miasto Nauki ze Szczecina. Podczas tej niezwykłej lekcji mogliśmy dowiedzieć się ile stopni ma ciekły azot oraz czym grozi np. zanurzenie w nim palca. Młodzi naukowcy pokazali nam co się stanie z zamoczonym w ciekłym azocie winogronem i bananem, a także zamrozili na naszych oczach jajko i różę. Każdy mógł również spróbować jak smakuje chrupek kukurydzany zanurzony w ciekłym azocie. Kolejne doświadczenie, które bardzo podobało się widzom, dotyczyło zmiany wielkości i właściwości zanurzonego w azocie balona. Jednak największa niespodzianka czekała na nas na koniec pokazu. Śmiałkowie, a wśród nich nasza pani dyrektor, wzięli udział w eksperymencie polegającym na podpaleniu baniek mydlanych trzymanych w rękach. Wszyscy byliśmy zachwyceni pokazem i mamy nadzieję, że naukowcy z Miasta Nauki odwiedzą jeszcze naszą szkołę.