Pasowanie na ucznia

W środę, 17 marca 2021 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość- Pasowanie na Ucznia. Dzieci z klasy pierwszej przygotowywały się na ważną uroczystość pod okiem swojej wychowawczyni Anny Kurłowicz. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas wszystkich prób. W dniu pasowania panowała wyjątkowa atmosfera, a dzieci ubrane były w stroje galowe. Uczniowie przedstawili program artystyczny w czasie, którego zaprezentowali wzorowo swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez uczniów uroczystego ślubowania oraz Pasowanie na Ucznia, którego dokonała pani Joanna Remplewicz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Świeszynie. W ten sposób Pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków oraz ciepłe i miłe słowa skierowane przez panią dyrektor do uczniów. Pochwaliła umiejętności uczniów życząc tym samym cudownych chwil spędzonych w szkole. Po uroczystym pasowaniu Pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią udali się do klasy na poczęstunek. Te ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci i na pewno będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawić radość i zadowolenie sobie i Rodzicom”.

Autor: Anna Kurłowicz