Pasowanie na ucznia

Dnia 19.10.2022 w naszej szkole odbyło się „Pasowanie na ucznia”. Dzień uroczysty, a zarazem ważny, który zostanie na zawsze w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. Uczniowie zaprezentowali się w części artystycznej recytatorsko, wokalnie i tanecznie. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Najważniejszym momentem było złożenie przez dzieci uroczystego Pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. 27. WDP AK w Świeszynie, którego dokonała Pani Wójt Gminy Świeszyno – Ewa Korczak. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i niespodzianek. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za udział i przybycie. Wręczyła upominek na ręce wychowawcy –  pani Barbary Baranowicz  dla uczniów 1 klasy – projektor i głośniki. Na zakończenie na uczniów czekał przepyszny tort i kolorowy poczęstunek przygotowany przez rodziców. Był to wspaniały, pełen emocji dzień!