Pasowanie na ucznia

27 października odbyło się pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Świeszynie. Bohaterami uroczystości byli uczniowie klasy I, którzy wraz z wychowawczynią- panią Barbarą Baranowicz, zaprezentowali wiersze i piosenki oraz przygotowali niespodziankę- kocią sambę. Występy uczniów podziwiali ich rodzice, uczniowie starszych klas oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Świeszyno- pani Ewa Korczak, Kierownik Zespołu Oświaty Samorządowej- pani Helena Zochniak, Przewodniczący Rady Rodziców- pan Henryk Łądkowski oraz przedstawiciele patrona szkoły- 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Po uroczystym pasowaniu uczniowie otrzymali upominki od pani wójt, pani kierownik, Rady Pedagogicznej oraz od Rady Rodziców. Prezenty od Starostwa Powiatowego przekazała pani Iwona Moszyńska- Radna Powiatu Koszalińskiego. Następnie uczniowie, ich rodzice i zaproszeni goście  udali się na słodki poczęstunek.

[envira-gallery id=”1075″]