Poloneza czas zacząć

Odświętnie ubrani, przejęci, uśmiechnięci … uczniowie klas III gimnazjum i klasy VIII Szkoły Podstawowej im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Świeszynie spotkali się 7 czerwca 2019 roku o godzinie 18. 00 przed Urzędem Gminy w Świeszynie. Towarzyszyli im wzruszeni nauczyciele, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, przyjaciele  i mieszkańcy oraz Wójt Gminy Świeszyno pani Ewa Korczak i pracownicy urzędu. Tak oto młodzi ludzie pięknie odtańczyli polski taniec narodowy- poloneza, a tym samym zainaugurowali  pożegnalny bal absolwentów. W pierwszej parze- Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego z partnerką.

„Ach, to może ostatni! patrzcie, patrzcie, młodzi,

Może ostatni, co tak poloneza wodzi!”

Układ choreograficzny przygotowany przez panie: Iwonę Skwierawską i Gabrielę Otto-  w wykonaniu naszych uczniów zachwycił wszystkich zebranych.

,,I szły pary po parach hucznie i wesoło,

Rozkręcało się, znowu skręcało się koło,

Jak wąż olbrzymi, w tysiąc łamiący się zwojów;

Mieni się cętkowata, różna barwa strojów…”

Po zakończonym tańcu uczniowie świeszyńskiej podstawówki tanecznym krokiem przeszli do multimedialnego Centrum Kultury

e- Eureka, gdzie czekała na nich dalsza część uroczystości, przygotowana przez rodziców naszych absolwentów.

Tak oto uczniowie żegnają gimnazjum oraz pierwszy rocznik szkoły podstawowej.