Witaj na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

Program Profilaktyczny „CUKIERKI”

Dnia 10.05.2023r. w Szkole Podstawowej w Świeszynie odbył się Rekomendowany Program Profilaktyczny CUKIERKI. W zajęciach wzięły udział klasy: 1a, 2a i 2b. Trenerką była Pani Joanna Szuszkiewicz.

Program miał charakter uprzedzający, jego zadaniem było zapobieganie sytuacjom dysfunkcyjnym w życiu dziecka zanim się pojawią. Założeniem programu było nauczenie dystansu do osób nieznajomych, które mogą zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu. Postacią, która w bajce wyzwala dzieci z opresji była Wróżka Ognia Kuchennego „ognia, który karmi i ogrzewa, a jej czary są jednymi z najpotężniejszych na świecie”. Jest to piękna metafora ogromnej siły chroniącej, jaką są więzi rodzinne i tych, którzy dbają i powinni dbać o ciepło i bezpieczeństwo dzieci, czyli rodziców.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility. Skip to content