Witaj na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

„Przygody Ziuka” – spotkanie z autorem książki dla dzieci o Józefie Piłsudskim

Rok 2018 to czas, w którym obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego też w naszej szkole są podejmowane różne działania z tym związane. I tak 25 października o godzinie 9.50 zawitał do nas autor książki dla dzieci o Józefie Piłsudskim „Przygody Ziuka”- pan Szymon Sobczyk.
Pisarz w znakomity sposób opowiadał naszym najmłodszym uczniom o tym, kim był Józef Piłsudski, czego dokonał,             a także jak wyglądało jego dzieciństwo i życie rodzinne. Pan Szymon przeprowadził także konkurs, w którym nagrodą była nowo wydana książka. Zdobyła ją uczennica klasy pierwszej – Natalia Łucek.
Spotkanie było tak interesujące i zabawne, że uczniowie nie mieli ochoty z niego wychodzić, ponieważ opowiadań Pana Szymona mogliby jeszcze słuchać bardzo długo. Mamy nadzieję, że to nie było ostatnie nasze spotkanie z pisarzem.

Autor : Agnieszka Pankau

[envira-gallery id=”5870″]

 

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.
2_sp
Skip to content