„Przygody Ziuka” – spotkanie z autorem książki dla dzieci o Józefie Piłsudskim

Rok 2018 to czas, w którym obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego też w naszej szkole są podejmowane różne działania z tym związane. I tak 25 października o godzinie 9.50 zawitał do nas autor książki dla dzieci o Józefie Piłsudskim „Przygody Ziuka”- pan Szymon Sobczyk.
Pisarz w znakomity sposób opowiadał naszym najmłodszym uczniom o tym, kim był Józef Piłsudski, czego dokonał,             a także jak wyglądało jego dzieciństwo i życie rodzinne. Pan Szymon przeprowadził także konkurs, w którym nagrodą była nowo wydana książka. Zdobyła ją uczennica klasy pierwszej – Natalia Łucek.
Spotkanie było tak interesujące i zabawne, że uczniowie nie mieli ochoty z niego wychodzić, ponieważ opowiadań Pana Szymona mogliby jeszcze słuchać bardzo długo. Mamy nadzieję, że to nie było ostatnie nasze spotkanie z pisarzem.

Autor : Agnieszka Pankau

[envira-gallery id=”5870″]