Rozpoczęcie roku szkolnego ?

4 września 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Świeszynie rozpoczęli rok szkolny 2017/2018.0904

Po wprowadzeniu flagi i odśpiewaniu hymnu państwowego, wszystkich zebranych serdecznie powitała pani dyrektor Joanna Remplewicz. Podczas inauguracji obecna była Wójt Gminy Świeszyno pani Ewa Korczak, Komendant Straży Gminnej pan Rafał Wolin, sołtys Świeszyna pani Danuta Polechońska oraz Przewodniczący Rady Rodziców pan Henryk Łądkowski.

Dla zapamiętania tego uroczystego momentu tworzenia się Szkoły Podstawowej nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, a tym samym symboliczne otwarcie nowej Szkoły Podstawowej im.27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Świeszynie. Pani wójt i pan komendant przygotowali niespodziankę dla najmłodszych uczniów i wręczyli im kamizelki odblaskowe. Następnie pani dyrektor Joanna Remplewicz przedstawiła uczniom wychowawców klas oraz nauczycieli i pracowników szkoły.

Na zakończenie uroczystości na sali gimnastycznej pojawił się tort z fajerwerkami , którym zostali poczęstowani goście, uczniowie i rodzice. Życzymy wszystkim, aby ten nowy rok szkolny okazał się tak słodki i okazały jak ten pyszny tort.

[envira-gallery id=”602″]