„Śniadanie Daje Moc!”

8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem tego święta jest promowanie dobrych nawyków żywieniowych oraz regularnego jedzenia wśród najmłodszych.

Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych 5-6letnich oraz uczniowie klasy 2 i 3 wzięli udział w akcji edukacyjnej pt: Śniadanie Daje Moc. Celem przeprowadzonych zajęć było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania oraz roli śniadania w diecie dziecka. Nauczyciele przeprowadzili pogadankę, podczas której przekazali uczniom ważne informacje o grupach produktów spożywczych zawartych w Piramidzie Zdrowego Żywienia oraz o elementach zdrowego stylu życia. Na talerzach zrobiło się kolorowo, a co najważniejsze, zdrowo. Dzieci uznały, że nigdy nie jadły tak pysznego śniadania.