Spektakl profilaktyczny

21 października dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl profilaktyczny Teatru „KURTYNA” z Krakowa. Najmłodsi zobaczyli przedstawienie pt. „Jak pokonać Smoka” Widowisko oparte było na znanej wszystkim legendzie o Smoku Wawelskim. Poruszony został problem przyjaźni, ryzykownych zachowań i ich konsekwencji oraz zachowania się w sytuacji zwycięstwa i porażek. Uczniowie klas 4-8 obejrzeli spektakl pt. „Czas próby”. Przedstawiona została historia Wojtka, młodego i popularnego chłopaka, który jest nadzieją lokalnej drużyny piłkarskiej. Jego poukładane życie zostało zmienione przez globalną pandemię COVID-19. Cały świat Wojtka zostaje wywrócony do góry nogami. Poruszone zostały zagadnienia związane z trudnymi wyborami w wieku dojrzewania, używkami oraz brakiem przewidywania konsekwencji swoich decyzji.