Spotkanie z autorka książek dla dzieci

13 maja uczniowie klasy III, IV i V zostali zaproszeni do Biblioteki w Świeszynie na spotkanie z panią Joanna Olech, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Pani Joanna przedstawiła uczniom książki swojego autorstwa tj. ” Dynastia Miziołków” , „Tarantula, Klops i Herkules” oraz „Pulpet i Prudencja”. Podczas spotkania uczniowie nie tylko mogli poznać bohaterów powyższych utworów, ale wzięli również udział w konkursach i zagadkach przygotowanych przez autorkę. Musieli np. ułożyć zdanie składające się z 4 wyrazów, które nie mają liter ą, ę, ni, zi, ci, rz, sz,cz,ch,dz,dż i dź oraz stworzyć historyjkę o smoku. Wybrali również ucznia, który jest najbardziej podobny do bohatera „Dynastii Miziołków”. Wszystkim bardzo podobało się to pełne humoru, a zarazem pouczające spotkanie.