Witaj na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

Sprzątanie świata

W tym miesiącu dzieci z oddziałów „0” oraz uczniowie klas 1-3 dołączyli do Akcji Sprzątanie świata – Polska 2021. To część międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Połączyło nas sprzątanie świata, więc i tym razem zrobiliśmy wiele dobrego dla Matki Ziemi.Akcja została zorganizowana po raz 28. Tegoroczne hasło brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”. W Akcji Sprzątanie świata – Polska nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Niszcząc naturę, niszczymy siebie.

Każda grupa i klasa przed wyruszeniem w teren przeprowadziła pogadankę na temat sprzątania, ekologii, segregacji i wpływu człowieka na środowisko. Wyposażeni w rękawiczki i worki sprzątaliśmy okolice szkoły, Orlik, przystanek i okoliczny plac zabaw. Po powrocie do szkoły przypomnieliśmy sobie jeszcze raz zasady segregacji i pokazaliśmy najmłodszym uczestnikom akcji, gdzie znajdują się kosze przeznaczone na papier, plastik czy szkło. Dodatkowo Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczęło zbiórkę zużytych baterii i niedziałających telefonów komórkowych oraz tabletów, które zostaną poddane recyklingowi.

Autor: Dorota Falko

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility. Skip to content