Świąteczne krasnale

Nasza szkoła w ramach projektu „Laboratoria przyszłości” zakupiła 4 nowoczesne maszyny do szycia, zestawy nici oraz nożyce krawieckie. Dzięki temu powstał nasz pierwszy szkolny projekt – Świąteczne krasnale. Jego zamierzeniem było wprowadzenie dzieci w arkana szycia, w najprzyjemniejszej formie – tworzenia świątecznych dekoracji. Zanim do niego przystąpiliśmy uczniowie uczyli się obsługi maszyn do szycia, poznawali podstawowe ściegi i funkcje maszyny. Próbowali swoich sił szyjąc poduszeczki do igieł. Nabyte podstawowe umiejętności, pozwoliły rozpocząć szycie dekoracji.

Pod kierunkiem pani Anny Zaręby i pani Katarzyny Kober dzieci uczyły się jak od podstaw wykonać krasnale. Wspólnie stworzyliśmy schemat na brystolu, dzieci odrysowywały poszczególne części na materiale, wycinały je, by potem pod okiem instruktorek zszyć je na maszynie. Kolejnym etapem było wypełnienie krasnala i doklejenie niezbędnych detali.

Gotowe krasnale stały się prezentami i powędrowały w ręce Pani Dyrektor, nauczycieli i najbardziej aktywnych podczas warsztatów dzieci.

Warsztaty okazały się strzałem w 10! Sprawiły dzieciom wiele radości, pozwoliły odkryć nową, nieznaną pasję i zwyczajnie dobrze się bawić.