Światowy Dzień Matematyki

12 marca to Światowy Dzień Matematyki. Z tej okazji uczniowie klas 4-8 przygotowali prace konkursowe w postaci plakatów oraz lapbooków na temat: „Matematyka królowa nauk”. W swoich pracach uczniowie pokazali nawiązanie do matematyki w różnych dziedzinach życia np. w kuchni, w grach logicznych, w informatyce, w programowaniu itd. Oprócz prac plastycznych uczniowie klasy ósmej przygotowali wystawę przyrządów, urządzeń i gadżetów matematycznych np. klepsydra, kostka Rubika, gra planszowa, szachy, bankomat, robot. Zapraszamy do oglądania bardzo pomysłowych prac plastycznych oraz interesującej wystawy przez najbliższy tydzień na górnym holu szkoły. Ogłoszenie wyników konkursu na najładniejszy plakat lub lapbook matematyczny w najbliższy piątek tj. 17 marca. Konkurs był podzielony na klasy tzn. z każdej klasy wygrywa jeden plakat/ lapbook.