„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

28 września 2018 r. w VIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia wzięło udział 4579 szkół z 36 krajów. Nasza szkoła po raz pierwszy w tym roku przystąpiła do akcji. Celem akcji jest propagowanie znajomości tabliczki mnożenia. Zachęcenia do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w trakcie zabawy. Uczniowie klas IV, V, VIII Szkoły Podstawowej oraz III-cich klas gimnazjum przystąpili do egzaminów z tabliczki mnożenia. Utworzyliśmy Patrole egzaminacyjne, w skład których weszli uczniowie, którzy zdobyli tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Patrole sprawdzające Tabliczkę mnożenia, zaopatrzone w losy i odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia sprawdzały znajomość tabliczki wśród nauczycieli, pracowników administracji i obsługi naszej szkoły. Po „przepytaniu” pracowników szkoły wyszliśmy na ulice Świeszyna odwiedzając sklepy, kwiaciarnię, bank, przedszkole, MCK e-Eureka, firmę Kanu. Patrole sprawdzały wśród spotkanych tam osób znajomość tabliczki mnożenia. W naszych egzaminach wzięli udział spotkani przechodnie. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w „niecodziennym egzaminie”, okazali nam wiele życzliwości i razem z nami dobrze się bawili przypominając sobie tabliczkę mnożenia.

Autor: Lucyna Kuźnicka

[envira-gallery id=”5573″]