Tydzień Języków Obcych

Tydzień Języków Obcych na stałe zagościł w kalendarzu uroczystości naszej szkoły. W tym roku odbył się w dniach 14-18 marca, a uczniowie mogli wykazać się nie tylko wiedzą, ale również dobrą pamięcią i umiejętnościami plastycznymi. Klasy I-III przygotowały plakat i flagę wylosowanego państwa, a prace zostały zaprezentowane na górnym holu. Dzięki temu mogliśmy udać się w podróż do słonecznej Grecji i Hiszpanii, poznaliśmy atrakcje Niemiec i Francji oraz dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek o Australii. Uczniowie z klas IV-VIII wzięli udział w konkursie plastycznym- Symbole Państw, a także w konkursach indywidualnych- wyścig alfabetu i łamańce językowe. Podczas Tygodnia Języków Obcych odbył się również konkurs międzyklasowy pod hasłem Dzień Flagi. Każda klasa w jednym dniu przyszła do szkoły w barwach wybranego państwa. W tym dniu odwiedzili nas również Bogowie greccy, hiszpańskie tancerki flamenco, modelki z Paryża, uczniowie ze szkoły Harrego Pottera, piłkarze niemieccy oraz członkowie rodziny królewskiej z brytyjskim strażnikiem Gwardii Królowej. Tydzień Języków Obcych był dla wszystkich okazją do nauki poprzez zabawę.