Wernisaż wystawy

13 maja w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Świeszyno odbyło się wyjątkowe wydarzenie artystyczne – wernisaż wystawy „Śladami wielkich mistrzów – martwa natura Paula Cézanne’a”. Było to uroczyste podsumowanie wielu miesięcy pracy artystycznej uczennic i uczniów Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie. Inicjatorką wydarzenia, a jednocześnie kuratorką wystawy oraz opiekunką artystyczną młodych artystek i artystów jest Pani Anna Zaręba. W trakcie wernisażu odbyła się również prezentacja sekcji ceramicznej oraz muzycznej, które działają w CK Świeszyno. Było to więc prawdziwe Święto Sztuki.
Po muzycznym otwarciu, Pani Anna Zaręba opowiedziała o pracy artystycznej swoich podopiecznych, ich pierwszych osiągnięciach i planach dalszej edukacji artystycznej oraz wręczyła nagrody zwyciężczyniom konkursu „Śladami wielkich mistrzów – martwa natura Paula Cézanne’a”, którymi zostały: Gabriela Muzyk, Nikola Walkowiak, Kornelia Wapniarz i Julia Łuczków. Melisa Gawlik otrzymała tytuł Odkrycia Roku, a jej niesamowita praca została uroczyście odsłonięta na wernisażu. Dyplomy otrzymały też pozostałe młode artystki i artyści, którzy zaprezentowali swoje prace na wernisażu. Był to czas pełen wzruszeń, wyznań, pięknych słów i podziękowań. Pani Anna Zaręba wydobyła z młodzieży ogromne, niekiedy głęboko skrywane i nieuświadomione, talenty i pokazała je światu. Prace z kategorii malarstwa i rysunku możemy z dumą podziwiać na sali widowiskowej CK Świeszyno – są zachwycające!