Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W ostatnich dniach stycznia nasi rodacy, mieszkający w różnych częściach świata, zjednoczyli się mając wspólny cel. Całą Polskę zalały czerwone serduszka. Skala tej akcji nie śniła się nawet samemu założycielowi. W tym roku Wielka Orkiestra Świętej Pomocy zagrała po raz 30-sty. Gdy na początku lat 90-tych Jerzy Owsiak zorganizował pierwszą zbiórkę, był pewien, że to jednorazowa akcja. My już wiemy, że będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej! Ogromnym zaszczytem dla naszej szkoły była możliwość dołączenia do WOŚP, dzięki naszym dzielnym wolontariuszom: Marii Fir z kl. 2, Lenie Jędras z kl. 4 oraz Filipowi Brzozowskiemu z kl. 4. Uczniowie uzbierali łącznie 2.488,33zł. Kwota ta zasili konto fundacji i zostanie przeznaczona m.in. na sprzęt okulistyczny. Jesteśmy dumni z naszych wolontariuszy, bo mają ogromne i dobre serca!