Wielkanocne tradycje

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, dlatego też klasa 4 wraz z wychowawczynią i panią pedagog wybrała się na wycieczkę do Muzeum w Koszalinie na warsztaty zdobienia pisanek woskiem. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzi tradycja święcenia palmy, a także czym różni się pisanka od kraszanki czy wyklejanki. Następnie samodzielnie ozdobili woskiem jajka, które zostały zabarwione na wybrane przez dzieci kolory. Poznanie wielkanocnych tradycji to nie jedyna atrakcja jaka czekała na uczniów w Koszalinie. Po zajęciach w muzeum klasa 4 udała się do Koszalińskiej Pracowni Słodyczy „Karmelek, gdzie zobaczyła proces powstawania cukierków. Następnie każdy wykonał własnoręcznie lizaka o smaku arbuza, a na pożegnanie otrzymał paczkę cukierków.