Witaj Wiosno

21 marca dzieci i uczniowie z naszej szkoły przywitały pierwszy dzień wiosny. Chętni przygotowali przepiękne, wiosenne kapelusze na konkurs zorganizowany przez panią Annę Zaręba, a następnie razem z klasami młodszymi wyruszyli na wiosenny marsz ulicami Świeszyna. Oczywiście w pierwszym dniu wiosny nie mogło zabraknąć Marzanny, za którą musiała się przebrać jedna osoba z klasy. W tym zadaniu uczniowie wykazali się bardzo dużą kreatywnością i pomysłowością. Kolejną atrakcją przygotowaną przez nauczycieli był quiz wiedzy, w którym wzięły udział trzyosobowe reprezentacje klas. W tym zadaniu najlepsza okazała się klasa IV. Na zakończenie tego pełnego wrażeń dnia odbył się turniej unihokeja oraz piłki nożnej. 21 marca był wyjątkowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny. Dla naszych uczniów był to również Dzień Bez Plecaka. W tym dniu nikt nie mógł przynieść swoich książek, zeszytów i przyborów szkolnych w plecaku. Uczniowie poważnie potraktowali swoje zadanie i przynieśli swoje rzeczy w walizkach, garnkach, wiaderkach, skrzynkach, a nawet w drapaku dla kota.