Wolność od znanego

W dniach 27-28 lutego uczniowie klasy VI wzięli udział w czterogodzinnych warsztatach po tytułem „Wolność od znanego”. Zajęcia były prowadzone przez pana Tomasza Marko ze Stowarzyszenia „Młodzi-Młodym” i miały na celu zwiększenie poczucia własnej wartości oraz doskonalenie komunikacji i budowania relacji w grupie. Podczas spotkania uczniowie wykonywali różnorodne zadania np. jako grupa musieli stworzyć wspólnie opowiadanie,        a indywidualnie narysować swój herb, w którym znajdują się najważniejsze dla każdego z nich rzeczy w życiu. Najtrudniejsze, a zarazem najzabawniejsze było zadanie, w którym uczniowie nie mogli zejść z koca,                        a jednocześnie musieli przewrócić go na drugą stronę. Zajęcia jak i zadania bardzo podobały się młodzieży                   i pokazały, że jako grupa potrafią ze sobą współpracować i radzić sobie w różnych sytuacjach.