Wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej

Dnia 5.05.2021 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Świeszynie. Strażacy przywitali nas bardzo serdecznie i z uśmiechem. Już na wstępie zapytali dzieci, czy znają numer alarmowy, jaki należy wybrać w razie pożaru. Następnie w ciekawy sposób opowiedzieli o swojej pracy. Dzieci zapoznały ze strojem strażackim i jego wyposażeniem w momencie akcji pożarowej (butla do aparatu oddechowego, młot i ogromne nożyce). Poznały wyposażenie wozu strażackiego. Miały okazje przymierzyć hełm strażacki oraz poznać wnętrze, dźwięki i sygnalizację świetlną wozu strażackiego. To była wycieczka pełna nowych wrażeń i doświadczeń.

Autor: Barbara Baranowicz