Witaj na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

Wycieczka do Paprot

14 czerwca klasy pierwsze pojechały do Gospodarstwa Edukacyjnego w Paprotach. Od samego początku pobytu, w tym urokliwym miejscu, wszystkich uczestników wycieczki, ujęła panująca wokół cisza, piękno otaczającej przyrody, wspaniałe warunki do odkrywania i przeżywania tego, co jeszcze nie odkryte, nieodgadnione. Jak wiadomo, wycieczka klasowa uczniów ma na celu edukować, integrować, doświadczać. Wszystkie te warunki oczywiście zostały spełnione w czasie pobytu w „labiryntach”, ale warto również wspomnieć, o tym co najważniejsze, czyli o momentach, w których zaobserwować można ucznia wchodzącego na kolejny etap dojrzałości. Widok przełamywanych nieśmiałości, postępy w komunikowaniu się z innymi oraz progres w podejmowaniu szybkich decyzji pod presją czasu jest możliwy, tylko w interakcji z rówieśnikami. Piękna i cenna lekcja dla dziecka, oparta na niepozornej zabawie w terenie.
Na zakończenie przygody, wszyscy udali się na mały odpoczynek przy grillu. W menu znalazły się smaczne kiełbaski, pieczone jabłuszka, zdrowe przekąski i słodkości od rodziców. Wspaniałe i bezcenne chwile dla uczniów i ich wychowawców.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.
2_sp
Skip to content