Wycieczka do Sosnowego Wzgórza

Dnia 28.09.2023 roku dzieci z oddziału przedszkolnego – 6 latki pod opieką Pani Joanny Król i uczniowie klasy 2 pod pieczą pani Barbary Baranowicz wyruszyły na wieś do Sosnowego Wzgórza. Dzieci zostały przywitane przy autobusie przez BAJKOWĄ EKIPĘ z Sosnowych Wzgórz. Szefowa Wiedźma zaprosiła dzieci na poczęstunek: ciasto, bezy i sok. Podczas poczęstunku dzieci słuchały, jak karmimy i przytulamy się do alpak, poznały ciekawostki o ich życiu. Szefowa Wiedźma przekazała wiedzę dotyczącą wyciszenia, relaksu, pozytywnego myślenia, a Maksio w różnych „wcieleniach” zabawiał ekipę. Następnie dzieci w grupach ruszyły w trasę. Poznały świat przyjaznych zwierząt: psów, kózek, belgijskich królików i papug „żako”. Karmiły alpaki, przytulały i bawiły się z nimi. Atrakcji było mnóstwo. Zdobywaliśmy most linowy, przeciągaliśmy linę i mieliśmy przejażdżkę traktorem z wozem. Były zabawy na suchej wyspie i placu zabaw. Na zakończenie programu wycieczki czekał na dzieci pyszny obiad wykonany z produktów własnej produkcji. Był to dzień pełen atrakcji, uśmiechu i relaksu.