Wycieczka klasy 8

W dniach od 22 do 24 września odbyła się wycieczka klasy ósmej do Runowa, malowniczej wsi kaszubskiej w woj. Pomorskim. Uczniowie i opiekunowie mieli przyjemność wypoczywania w Ośrodku kolonijno-wypoczynkowym „Pałac pod Bocianim Gniazdem”, który znajduje się XVIII wiecznym pałacu. Podczas pobytu młodzież mogła skorzystać z bogatej oferty zajęciowej takiej jak pionierka obozowa, bitwa o flagę, wejście na ściankę wspinaczkową, ognisko z kiełbaskami, przejście po moście liniowym przez rzekę, budowanie obozowiska, rozpalanie ognia, zajęcia z animatorami, wizytę w stajni, gdzie spotkać się można z niezwykłym światem koni. Survival Team oraz integracja, której w tych dniach doświadczyli uczniowie to świetny sposób radzenia sobie w trudnych sytuacjach, a w szczególności proste zasady, które nauczyły dzieci współpracować w zespole, pokonywać własne słabości oraz zdobywać nowe sprawności. Dzięki zajęciom z pionierki obozowej i przejściem przez prawdziwe bagna, wszyscy uczestnicy nauczyli się zdrowej rywalizacji i działań wspólnie w jednej grupie. Porządna dawka adrenaliny dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń oraz niezapomnianą przygodę na łonie natury!

Opracowała Katarzyna Nowacka