Wycieczka klasy IV, V i VI

31 października uczniowie klasy IV, V i VI pojechali na wycieczkę do Koszalina, gdzie czekały na nich trzy atrakcje. Najpierw młodzież udała się do koszalińskiego muzeum, aby wziąć udział w zajęciach „Piernikowe tradycje”. Na początku uczniowie dowiedzieli się z jakich składników powstają pierniki oraz jak powstaje piernikowe ciasto. Następnie przy użyciu kopii dawnych form piernikowych, wykonali swoje pierniki. Kolejnym miejscem, w którym dowiedzieli się jak powstają inne słodkości była Koszalińska Manufaktura Słodyczy Cuksik. Podczas zajęć uczniowie mogli zobaczyć w jaki sposób z gorącego karmelu tworzy się cukierki, a następnie własnoręcznie wykonali dla siebie lizaki. Ostatnią atrakcją tego dnia była wizyta w kinie. Młodzież obejrzała film pt. „Czarownica 2”